antivirus

Distribuiţi
    Ioan ;x

Membru

Mulțumiri : 0
    Data de înscriere : 21/03/2016
    Niciun avertisment

antivirus

Mesaj Scris de Ioan ;x la data de Lun Mai 23, 2016 11:46 am

Salut, care este cel mai bun antivirus gratuit? am nevoie de unul care sa nu-mi faca probleme.
    Admin

Administrator
    Administrator

Mulțumiri : 2
    Data de înscriere : 03/01/2016
    Niciun avertisment

Re: antivirus

Mesaj Scris de Admin la data de Vin Iul 01, 2016 12:16 pm

Eu îți recomand două antivirusuri pe care le-am folosit eu de foarte multă vreme și care nu mi-au făcut niciodată probleme, înafară de dățile când instalam hackuri și mi le stergea automat(asta fiind o problemă pentru cei trișori).
    Nu am să-ți spun care este cel mai bun pentru că nu cred că este unul mai bun decât celălalt, amândouă fac același lucru foarte bine.
    Am să-ți spun câteva lucruri care le deosebește iar tu vei alege care ți se potrivește.
    Am să încep cu Avast:
    - este foarte complex, foarte multe unelte, setări, aplicații, poate părea complicat pentru începători;
    - poți plăti pentru unele aplicații, unelte sau setări care te pot ajuta foarte mult;
    - are interfața simplă cu exemplificare pentru începători;
    - echipa de la Avast are o experiență de aproximativ 28 de ani în acest domeniu (din 1988);
    - te avertizează la orice fel de pericol;
    - beneficiază de niște setări foarte complexe care să îți ușureze treaba (ex: setări de scanar: setezi o scanare pentru o zi + tipul scanării + locul scanării etc).
    - nu ai nevoie de niciun fel de cheie de activare, cod sau altceva, este gratis.
    Interfață:
    Interfață - click aici:

ESET este o firmă care construiește foarte multe programe de securitate, siguranță și protecție, printre acestea se află și ESET NOD32 Antivirus care este un antivirus foarte bun.
    - este foarte simplu de utilizat;
    - este foarte compact și la scop;
    - foarte explicativ pentru începători;
    - interfața este extrem de simplă;
    - își face singur actualizările necesare fără să încetinească viteza de navigare;
    - te avertizează la fiecare pericol;
    - are o listă de siteuri reclamate ca fiind cu rea intenție, dacă accesezi unul dintre siteurile acestea, antivirusul te va avertiza;
    - beneficiezi de un Trial Gratuit de 30 de zile fără obligații, după care vei avea nevoie de o licență(pe care o poți găsi pe internet);
    - nu are foarte multe setări, doar cele mai importante;
    Interfață:
    Interfață - click aici:
    În momentul de față eu folosesc ESET NOD32 Antivirus.

Baftă!

Acum este: Mar Sept 26, 2017 3:56 am